Świąteczne rytuały rodzinne

Strona główna » Temat » Świąteczne rytuały rodzinne

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Świąteczne rytuały rodzinne

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy

Święta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale również tradycje rodzinne. Czy w Waszych domach są jakieś specyficzne rytuały rodzinne?

Od 10 lat wszystkie moje święta były do dupy. Aż do tego roku, kiedy poznałem moją dziewczynę i na nowo zacząłem odkrywać uroki tego wydarzenia. Ubieranie choinki jest czymś wspaniałym, szczególnie jak się ma ze 300 ozdób do powieszenia plus łańcuszki,lampki, pierniczki i pomarańcze. Dodam jeszcze, że owe ozdoby były słomiane a na naszej choince nie było ani jednej bombki, tzn była jedna, którą Piotruś (syn mojej dziewczyny) przywiózł z fabryki bombek. Czas jaki poświeciliśmy na ubranie drzewka był dłuższy niż film Titanic. Zajęło nam to około 4 godzin. Były to godziny pełne uśmiechów na buzi. Może pod sam koniec trochę nam miny się wykrzywiały ze zmęczenia, ale gdy już zakończyliśmy nasze przedsięwzięcie, nasze buzie znowu się rozpromieniły. Widok choinki tak ubranej, po naszemu, nie tak jak w każdym innym domu, sprawił, że ten rytuał na nowo zakwitł w moim sercu i chciałbym go powtarzać co roku 🙂

A ja ku zdumieniu odkrywam każdego roku jak moi dwaj dorastający synowie – bo mają już po kilkanaście lat z zapałem malują pisanki…
    Wprowadziliśmy zwyczaj, że malujemy wszyscy zachęcając chłopaków do pełnej kreatywności… Mieliśmy już jaja z psami, traktorem … ale w tym roku odkryłam, że o dziwo chłopcy zaczęli używać motywów świątecznych, pojawiły się bazie i uśmiechnięte kurczaki:)…No i jak co roku okazało się, że za mało ugotowałam jajek do pokolorowania… ale wystarczająco do zjedzenia;)

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.