Studia w późnym wieku

Strona główna » Temat » Studia w późnym wieku

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Studia w późnym wieku

Przedstawiamy1 wpisów (z11 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3452

  Witajcie. Nie szukam tu jakiejś super zachęty do studiowania, wręcz przeciwnie. :unsure: Chodzi o to, że jakoś nigdy nie było dane mi ukończyć studiów, bo zawsze było coś innego, ważniejszego do zrobienia. i tak doszedłem nawet już do etapu seminarium magisterskiego, ale się poddałem (ze względu na pracę, abrdzo absorbującą i rodzinę). Chce w końcu zamknąć ten etap mojego życia, ale wszystko wskazuje na to, ze muszę zacząć od początku. Trochę liczyłem, że można będzie to obejść i będę mógł „przpeisać” jakies przedmioty, niestety chyba za dużo czasu upłyneło.

  Rozważam więc studia inżynierskie na kierunku inżynieria zarządzania projektami informatycznymi na http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia – bo to coś ‚na czasie’ (informatyka) a po drugie ten temat mnie tak naprawdę interesuje (informatyka). Tylko czy mając 40+ jest w ogóle sens zaczynać?

  #4608

  Jak to się mówi: na naukę nigdy za późno. Ja też zamierzam wrócić do „szkoły” ale jakoś nie myślę już o studiach. Wydaje mi się, że technikum jest lepszym rozwiązaniem. Nie dość, że tyle nie kosztuje no to jest łatwiej. Tak myślę. Ja akurat myślę o techniku farmacji i myślę o tej ofercie: http://www.omega.szkola.pl/kierunki/technik-farmaceutyczny. Może ktoś uczył się w tej szkole i mi podpowie jak jest? 🙂

  #4609

  Nie, nigdy nie jest za późno, bardzo się cieszę, kiedy widzę takich ludzi! Gratuluję decyzji i życzę wytrwałości. Nie wiem, czy technikum to dobre rozwiązanie. Pewnie w przypadku tych, którzy mają maturę lepsza byłaby szkoła pomaturalna. W każdym razie trzymam kciuki i – powodzenia!

  #4614

  Ja polecam podczas sesji zaopatrzyć się w dobry suplement diety. Bo z doświadczenia wiem jak stres i szybki tryb życia wypłukuje ten pierwiastek. Ja zazwyczaj stosuję ten Cytrynian Magnezu http://techlandlab.pl/sklep/cytrynian-magnezu-farmaceutyczny/ ponieważ po nim żołądek i wątroba mnie nie boli.

  #4615

  A jakie możecie polecić konto w banku dla przyszłej studentki?
  Ja zastanawiam się nad ING i przejrzałam ich ofertę http://bankowe-konta.info/konto/ing-bank-slaski/
  Ale nie znam się na bankach i wolałabym poznać waszą opinię.
  To konto ma być dla córki.

  #4616

  Decyzja zawsze będzie należała do Ciebie ale jak szukasz opinii u innych ludzi to znaczy, że się zastanawiasz. ja bym nie posżła drugi raz na studia nawet jak bym miała 20 lat, widzę teraz, że nie przekłada sie to w żaden sposób na pracę.

  #4642

  Nigdy na nauke nie jest za późno-stare jak świat stwierdzenia ale bardzo prawdziwe. Pamietajmy jednak o tym, że im człowiek starszy tym trudniej się uczyc i zapamietywac więc w takich przypadkach trzeba niestety przyłozyć się bardziej i poświęcić więcej czasu.

  #4647

  A co to w ogóle za pytanie?! Oczywiście, że nie! 🙂 Gdyby studiowanie po 40-stce nie miało sensu to w takim razie co ja bym robiła na studiach 🙂 Postanowiłam złamać wszelkie stereotypy i pójść na studia w tym roku. Jestem świeżo upieczoną studentką Bezpieczeństwa wewnętrznego na UTH w Warszawie (http://www.uth.edu.pl/) Kierunek łączy się z moimi zainteresowaniami, naturą i co najlepsze z pracą 🙂 Więc wszystko jest tak jak należy. Nie ma możliwości by wiek staną mi na przeszkodzie, w końcu kiedyś nie miałam możliwości studiowania, teraz już mogę i nie zamierzam tego zaprzepaścić 🙂 Poza tym mam kilka osób na roku w podobnym przedziale wiekowym, więc tym bardziej to pokazuje, że można 🙂

  #3453

  Pytanie do Aleksandry: pierwszy miesiąc prawie za Tobą, podzielisz się wrażeniami? Powodzenia! Beata

  #10804
  nadia7945
  Participant

  Jeśli chodzi o konta bankowe, to chyba najlepiej zapoznać się z rankingami. Takie rankingi można naleźć na większości portali bankowych, a do tego warto sprawdzić też takie porady specjalistów – sesje bzwbk . Zobaczcie, może i wam dostępne tutaj porady się przydadzą, wybierając konto bankowe.

  #10808
  canton
  Participant

  Ja rozważam studia finanse http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/finanse-i-rachunkowosc bo w sumie kierunek bardzo praktyczny i może mi się przydać nawet jeśli nie będę chciał pracować w tej branży. W każdym razie studia są fajną opcja w każdym wieku jeśli chcesz zglębić jakąś dziedzinę życia 🙂

Przedstawiamy1 wpisów (z11 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.