Studia w późnym wieku

Strona główna » Temat » Studia w późnym wieku

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Studia w późnym wieku

Przedstawiamy1 wpisów (z13 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3452

  Witajcie. Nie szukam tu jakiejś super zachęty do studiowania, wręcz przeciwnie. :unsure: Chodzi o to, że jakoś nigdy nie było dane mi ukończyć studiów, bo zawsze było coś innego, ważniejszego do zrobienia. i tak doszedłem nawet już do etapu seminarium magisterskiego, ale się poddałem (ze względu na pracę, abrdzo absorbującą i rodzinę). Chce w końcu zamknąć ten etap mojego życia, ale wszystko wskazuje na to, ze muszę zacząć od początku. Trochę liczyłem, że można będzie to obejść i będę mógł „przpeisać” jakies przedmioty, niestety chyba za dużo czasu upłyneło.

  Rozważam więc studia inżynierskie na kierunku inżynieria zarządzania projektami informatycznymi na http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia – bo to coś 'na czasie’ (informatyka) a po drugie ten temat mnie tak naprawdę interesuje (informatyka). Tylko czy mając 40+ jest w ogóle sens zaczynać?

  #4608

  Jak to się mówi: na naukę nigdy za późno. Ja też zamierzam wrócić do „szkoły” ale jakoś nie myślę już o studiach. Wydaje mi się, że technikum jest lepszym rozwiązaniem. Nie dość, że tyle nie kosztuje no to jest łatwiej. Tak myślę. Ja akurat myślę o techniku farmacji i myślę o tej ofercie: http://www.omega.szkola.pl/kierunki/technik-farmaceutyczny. Może ktoś uczył się w tej szkole i mi podpowie jak jest? 🙂

  #4609

  Nie, nigdy nie jest za późno, bardzo się cieszę, kiedy widzę takich ludzi! Gratuluję decyzji i życzę wytrwałości. Nie wiem, czy technikum to dobre rozwiązanie. Pewnie w przypadku tych, którzy mają maturę lepsza byłaby szkoła pomaturalna. W każdym razie trzymam kciuki i – powodzenia!

  #4614

  Ja polecam podczas sesji zaopatrzyć się w dobry suplement diety. Bo z doświadczenia wiem jak stres i szybki tryb życia wypłukuje ten pierwiastek. Ja zazwyczaj stosuję ten Cytrynian Magnezu http://techlandlab.pl/sklep/cytrynian-magnezu-farmaceutyczny/ ponieważ po nim żołądek i wątroba mnie nie boli.

  #4615

  A jakie możecie polecić konto w banku dla przyszłej studentki?
  Ja zastanawiam się nad ING i przejrzałam ich ofertę http://bankowe-konta.info/konto/ing-bank-slaski/
  Ale nie znam się na bankach i wolałabym poznać waszą opinię.
  To konto ma być dla córki.

  #4616

  Decyzja zawsze będzie należała do Ciebie ale jak szukasz opinii u innych ludzi to znaczy, że się zastanawiasz. ja bym nie posżła drugi raz na studia nawet jak bym miała 20 lat, widzę teraz, że nie przekłada sie to w żaden sposób na pracę.

  #4642

  Nigdy na nauke nie jest za późno-stare jak świat stwierdzenia ale bardzo prawdziwe. Pamietajmy jednak o tym, że im człowiek starszy tym trudniej się uczyc i zapamietywac więc w takich przypadkach trzeba niestety przyłozyć się bardziej i poświęcić więcej czasu.

  #4647

  A co to w ogóle za pytanie?! Oczywiście, że nie! 🙂 Gdyby studiowanie po 40-stce nie miało sensu to w takim razie co ja bym robiła na studiach 🙂 Postanowiłam złamać wszelkie stereotypy i pójść na studia w tym roku. Jestem świeżo upieczoną studentką Bezpieczeństwa wewnętrznego na UTH w Warszawie (http://www.uth.edu.pl/) Kierunek łączy się z moimi zainteresowaniami, naturą i co najlepsze z pracą 🙂 Więc wszystko jest tak jak należy. Nie ma możliwości by wiek staną mi na przeszkodzie, w końcu kiedyś nie miałam możliwości studiowania, teraz już mogę i nie zamierzam tego zaprzepaścić 🙂 Poza tym mam kilka osób na roku w podobnym przedziale wiekowym, więc tym bardziej to pokazuje, że można 🙂

  #3453

  Pytanie do Aleksandry: pierwszy miesiąc prawie za Tobą, podzielisz się wrażeniami? Powodzenia! Beata

  #10804
  nadia7945
  Participant

  Jeśli chodzi o konta bankowe, to chyba najlepiej zapoznać się z rankingami. Takie rankingi można naleźć na większości portali bankowych, a do tego warto sprawdzić też takie porady specjalistów – sesje bzwbk . Zobaczcie, może i wam dostępne tutaj porady się przydadzą, wybierając konto bankowe.

  #10808
  canton
  Participant

  Ja rozważam studia finanse http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/finanse-i-rachunkowosc bo w sumie kierunek bardzo praktyczny i może mi się przydać nawet jeśli nie będę chciał pracować w tej branży. W każdym razie studia są fajną opcja w każdym wieku jeśli chcesz zglębić jakąś dziedzinę życia 🙂

  #12178
  MaxMadison
  Participant

  Hello everybody! The fear that many people have with academic writing services is that there’s the worry what you’re receiving isn’t 100% original content. The great thing about rewriting services service is that they only provide one off, custom essays to every customer. In an academic environment where the fear of being accused of plagiarism is very real, having that guarantee helps a lot. Their writers will write an essay that’s designed the answer the question your professors have set you, so you know you’ll get top marks too.

  • This reply was modified 11 months, 4 weeks temu by MaxMadison.
  #12185
  ClareGimson
  Participant

  We, the leading paraphrasing websites services, have helped thousands of students in need of writing assistance over the years. This means that we understand and are professionals in the field of academic writing. Our professional writers will handle any type of paper, any format and time frame. We have adapted our platform to fulfill orders for a period of 1 to 2 months and in a short time frame of 3 to 6 hours. We also have specialized homework writers who work with masters and doctoral articles. Not only that, but we’ve made it easy for you to help you write your essay!

  • This reply was modified 10 months, 2 weeks temu by ClareGimson.
Przedstawiamy1 wpisów (z13 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.