Rytuały rodzinne

Strona główna » Temat » Rytuały rodzinne

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Rytuały rodzinne

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy

Pewien znajomy bardzo zainspirował mnie ostatnio. Podczas rozmowy o obowiązkach w rodzinie opowiedział mi o tym, że od jakiegoś czasu mają taką zasadę w domu, że codziennie inny członek rodziny (dzieci już w wieku szkolnym) przygotowuje śniadanie łącznie z zakupem świeżego pieczywa. Wszyscy budzą się wcześnie rano i jedzą wspólne śniadanie przed wyjściem do szkoły. U nas zawsze na to brakuje czasu – prawdopodobnie przez późną pobudkę 🙁 Bardzo mi się to spodobało. To taki rytuał, do którego nikt nie musi się zmuszać, uczący obowiązku i bardzo integrujący rodzinę. Bardzo jestem ciekawa Waszych rytuałów rodzinnych.

W naszej rodzinie mamy kilka rytuałów. Większość z nich jest niestety weekendowa a nie codzienna. Jednym z takich rytuałów jest, że w weekendy dzieci nakrywają do stołu i dekorują stół – w szczególności na niedzielny obiad. Dodam, że mam synów:) i że to lubią – robią zawody co jeszcze można dodać, zmienić, zapalić świece, etc…

Nasze dzieci rzadko przebywają z dziadkami ze względu na odległość. Naszym zwyczajem, który pielęgnujemy od lat jest to, że dwa tygodnie w ciągu wakacji dzieci spędzają tylko z babcią i dziadkiem. Mimo, że starsze dzieci są już w wieku nastoletnim – nadal to lubią.

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.