Rozmawianie na lekcji

Strona główna » Temat » Rozmawianie na lekcji

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Rozmawianie na lekcji

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy

Witajcie
    czy macie jakis sprawdzony sposob na gadułę na lekcji? moja corka dostaje minusy za rozmawianie ostatnio prawie codziennie, a 3 minusy to 1. Drżę na myśl co będzie dalej … Stoliki wieloosobowe w 1 klasie dają właśnie taki efekt, że dzieci skupiają się bardziej na sobie niż na lekcji….

Wydaje mi się, że należy porozmawiać z panią nauczycielką. 1 w pierwszej klasie, to trochę przesada!!!

Mam dzieci w 1, 2 i 4 klasie i każde trochę gada na lekcji (ups, zapomniałam dodać, że w 1 klasie LO, 2 klasie w gimnazjum i w 4 klasie podstawowej). Zawsze powtarzam nauczycielkom, że po takiej matce zdziwiłabym się, żeby na lekcji siedziały cicho. Poważnie mówiąc, mamy takie dzieciaki, które są naszym powieleniem i dopiero po długich ćwiczeniach dadzą się skoszarować. Moja rada: należy w trakcie jakiejś opowieści dziecka przerywać mu swoim gadaniem a na koniec zapytać, jak się czuło. Druga rada: dać jak najwięcej możliwości dziecku wygadania się z koleżankami, w domu, w kręgu rodzinnym, ale uczyć także zachowania ciszy w pewnych momentach.

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.