rozdzielenie dzieci po rozwodzie rodziców

Strona główna » Temat » rozdzielenie dzieci po rozwodzie rodziców

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka rozdzielenie dzieci po rozwodzie rodziców

Przedstawiamy1 wpisów (z14 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3282

  Moi znajomi stoją przed trudnym momentem swojego życia-rozwód.Problem w tym że chcą się „podzielić” dziećmi. Dzieci są w wieku przedszkolnym, bardzo zżyte!!! Jestem przweciwna temu pomysłowi, jak ich przekonać?

  #4117

  Może argument: już i tak będą rozdarte z powodu braku jednego rodzica, a tak będą podwójnie rozdarte i samotne. Koszmar

  #4130

  Wpadła mi ostatnio w ręce książka „Kiedy rodzice się rozchodzą. Jak pomóc dzieciom” autorstwa Anne Charlish, wyd. Terka. Polecam.

  #4146

  Co tu radzić, każda sytuacja jest inna, oczywiście najlepiej byłoby być pięknym i bogatym, czyli się nie rozwodzić, albo ułożyć sparwy rozwodu tak, aby dziecko jak najmniej odczuło. Ale życie, wiadomo. Rozdzielanie dzieci przy okazji rozwodu jest chyba najgorszą dla nich rzeczą.

  #4147

  Polecam artykuł Ewy Pągowskiej pt. „A jeśli on zabierze mi mamę”. Znajdziecie go na stronie
  na stronie
  http://lps.pl/pl/?page_id=1008

  #4149

  Niezależnie od powodów i nastawienia małżonków do siebie w trakcie procesu rozwodowego – należy ich absolutnie przekonać, aby odbyli wspólną wizytę u dobrego psychologa specjalizującego się we wsparciu budowania relacji z dziećmi w związkach po rozwodzie, który sądzę znajdzie całą listę argumentów wskazujących na to, że jeśli chcemy, aby nasze dzieci miały do końca życia problem ze zbudowaniem swojego szczęśliwego związku w dorosłym życiu to powinniśmy kontynuować z planami rozdzielenia rodzeństwa. Dzieci dochodzą do siebie po rozwodzie średnio około 5-7 lat. Dlatego też absolutnie zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Na stronach j25dacji Humanites jest kontakt do psychologa, którego również znam i gorąco polecam P. Małgorzaty Rymaszewskiej, która ma bardzo szeroką wiedzę w tym zakresie.
  Jeśli relacje między małżonkami są bardzo napięte i jest problem z dialogiem – warto poprosić o pomoc mediatora rodzinnego. Ostatnio jedni z moich znajomych znaleźli się niestety w takiej sytuacji, ale pomimo wzajemnej walki zdecydowali się na mediatora dla dobra procesu i dzieci… Dziś mówią, że była to ich najmądrzejsza decyzja od lat…

  #4150

  Nam też pomógł dogadać się psycholog. Na prawdę warto choć spróbować, problem tylko ze znalezieniem dobrego specjalisty. Dzięki, że u Was można kogoś wskazać, trzeba tę wiadomość propagować wśród znajomych!

  #4153

  Mam dobre przykłady w rodzinie: psycholog nauczył moją siostrę i jej szwagra, jak rozmawiać ze sobą bez emocji. Nie da się tego zrobić bez pomocy kogoś z zewnątrz, a skala złości była już naprawdę duża. Zdecydowanie polecam pomoc psychologa.

  #4170

  Wpadła mi ostatnio w ręce książka Johna M. Gottmana „Siedem zasad udanego małżeństwa”, WUJ, polecam!

  #4173

  Dzęki, już sobie pożyczyłam.

  #4175

  Też bym chętnie poczytała, ale w moich bibliotekach nie znajdę. Czy jest jeszcze do kupienia?

  #4177

  ja też nie znalazłam w księgarniach, może ktoś widział w sieci?

  #4935

  jeśli chodzi o temat dzieci po rozwodzie to warto wejść tutaj wspolnedzieci.pl – bardzo dużo ciekawych artykułów na ten temat można tu znaleźć

  #3283

  Nie widziałam głupszego pomysłu jak rozdzielenie rodzeństwa i „podział dziećmi”

Przedstawiamy1 wpisów (z14 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.