rozdzielenie dzieci po rozwodzie rodziców

Strona główna » Temat » rozdzielenie dzieci po rozwodzie rodziców

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka rozdzielenie dzieci po rozwodzie rodziców

Przedstawiamy1 wpisów (z14 całości)
  • Autor
    Wpisy

Moi znajomi stoją przed trudnym momentem swojego życia-rozwód.Problem w tym że chcą się „podzielić” dziećmi. Dzieci są w wieku przedszkolnym, bardzo zżyte!!! Jestem przweciwna temu pomysłowi, jak ich przekonać?

Może argument: już i tak będą rozdarte z powodu braku jednego rodzica, a tak będą podwójnie rozdarte i samotne. Koszmar

Wpadła mi ostatnio w ręce książka „Kiedy rodzice się rozchodzą. Jak pomóc dzieciom” autorstwa Anne Charlish, wyd. Terka. Polecam.

Co tu radzić, każda sytuacja jest inna, oczywiście najlepiej byłoby być pięknym i bogatym, czyli się nie rozwodzić, albo ułożyć sparwy rozwodu tak, aby dziecko jak najmniej odczuło. Ale życie, wiadomo. Rozdzielanie dzieci przy okazji rozwodu jest chyba najgorszą dla nich rzeczą.

Polecam artykuł Ewy Pągowskiej pt. „A jeśli on zabierze mi mamę”. Znajdziecie go na stronie
    na stronie
    http://lps.pl/pl/?page_id=1008

Niezależnie od powodów i nastawienia małżonków do siebie w trakcie procesu rozwodowego – należy ich absolutnie przekonać, aby odbyli wspólną wizytę u dobrego psychologa specjalizującego się we wsparciu budowania relacji z dziećmi w związkach po rozwodzie, który sądzę znajdzie całą listę argumentów wskazujących na to, że jeśli chcemy, aby nasze dzieci miały do końca życia problem ze zbudowaniem swojego szczęśliwego związku w dorosłym życiu to powinniśmy kontynuować z planami rozdzielenia rodzeństwa. Dzieci dochodzą do siebie po rozwodzie średnio około 5-7 lat. Dlatego też absolutnie zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Na stronach j25dacji Humanites jest kontakt do psychologa, którego również znam i gorąco polecam P. Małgorzaty Rymaszewskiej, która ma bardzo szeroką wiedzę w tym zakresie.
    Jeśli relacje między małżonkami są bardzo napięte i jest problem z dialogiem – warto poprosić o pomoc mediatora rodzinnego. Ostatnio jedni z moich znajomych znaleźli się niestety w takiej sytuacji, ale pomimo wzajemnej walki zdecydowali się na mediatora dla dobra procesu i dzieci… Dziś mówią, że była to ich najmądrzejsza decyzja od lat…

Nam też pomógł dogadać się psycholog. Na prawdę warto choć spróbować, problem tylko ze znalezieniem dobrego specjalisty. Dzięki, że u Was można kogoś wskazać, trzeba tę wiadomość propagować wśród znajomych!

Mam dobre przykłady w rodzinie: psycholog nauczył moją siostrę i jej szwagra, jak rozmawiać ze sobą bez emocji. Nie da się tego zrobić bez pomocy kogoś z zewnątrz, a skala złości była już naprawdę duża. Zdecydowanie polecam pomoc psychologa.

Wpadła mi ostatnio w ręce książka Johna M. Gottmana „Siedem zasad udanego małżeństwa”, WUJ, polecam!

Dzęki, już sobie pożyczyłam.

Też bym chętnie poczytała, ale w moich bibliotekach nie znajdę. Czy jest jeszcze do kupienia?

ja też nie znalazłam w księgarniach, może ktoś widział w sieci?

jeśli chodzi o temat dzieci po rozwodzie to warto wejść tutaj wspolnedzieci.pl – bardzo dużo ciekawych artykułów na ten temat można tu znaleźć

Nie widziałam głupszego pomysłu jak rozdzielenie rodzeństwa i „podział dziećmi”

Przedstawiamy1 wpisów (z14 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.