Przeprowadzka z dziećmi

Strona główna » Temat » Przeprowadzka z dziećmi

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Przeprowadzka z dziećmi

Przedstawiamy1 wpisów (z15 całości)
  • Autor
    Wpisy

Niedługo będziemy się przeprowadzać. Kolejny już raz do, niestety, kolejnego wynajętego mieszkania.
    I tu zastanawia mnie, jak inni rodzice organizują, lub powinni zorganizować taką przeprowadzkę? Czy dziecko powinno uczestniczyć w niej od początku do końca, czy na okres przenoszenia rzeczy, powinno znaleźć się u dziadków/cioci itp, żeby nie przeszkadzać?
    Do tej pory żyliśmy w jednym pokoju. Teraz, pierwszy raz, mój prawie jedenastoletni syn będzie miał swój własny pokój. Od razu zapowiedział, że chce przy tym wszystkim być, chce sam zadecydować, jak ustawić swoje meble, sam chce porozkładać rzeczy na półki. Rozumiem go i wiem, że powinnam się zgodzić, ale jestem trochę pedantyczna i już wiem, że będą mnie drażnić małe rzeczy na dolnych półkach i większe na górnych 😉
    Bardzo ciekawi mnie, jak rozegrali taką sytuację inni rodzice lub jakie mają doświadczenia w temacie przeprowadzek.

Nie mam tego typu doświadczeń ale moim zdaniem dziecko może ( a nawet powinno?) brać udział w takiej przeprowadzce, na pewno dla niego jest to wielka frajda i przeżycie, że może uczestniczyć w czymś takim, decydowaniu o tym „jak” będzie mieszkać. W końcu to jego pierwszy pokój 🙂

Wracając do tematu – jesteśmy po przeprowadzce. I muszę powiedzieć, że z dzieckiem, nawet 11 letnim to był koszmar :/ Mały był podekscytowany i to zrozumiałe, ale był też w związku z tym nieznośny, upierdliwy i w ogóle się nie słuchał. Przeszkadzał jak mógł (chociaż wiem, że nie było to celowe). Byliśmy nim zmęczeni bardziej, niż samym pakowaniem. Dlatego po przewiezieniu rzeczy do nowego mieszkania, mały został u babci, a my, przez 11 godzin się rozpakowywaliśmy. U syna w pokoju rozłożyliśmy tylko jego ubrania, natomiast książkami i zabawkami zajął się po powrocie sam. I tak powinniśmy zrobić od razu – dziecko, pies i kot na okres pakowania, przewożenia i rozpakowywania do babci, z możliwością zajęcia się swoimi drobiazgami po uporządkowaniu wszystkiego w nowym mieszkaniu 🙂

Witam, ostatnio sama stałam przed podobnym dylematem. Moja pięcioletnia córka koniecznie chciała aktywnie uczestniczyć w przeprowadzce do nowego mieszkania. Z doświadczenia bliskich wiem, że podobnie jak w remontach na „pomoc” dzieci nie ma co liczyć. Zawsze okazuje się zbyt duży rozgardiasz, żeby jeszcze mieć na głowie opiekę nad dzieckiem. Lepiej szybciej uwinąć się z przeprowadzką, zostawiając pociechy u rodziny. Co innego z kwestią wyglądu pokoju córki. My wspólnie oglądaliśmy kolekcje projektów wnętrz przed podjęciem decyzji, jak urządzić pokój dziecka. Mała postanowiła, że ma być cały fioletowy, ale po drobnych sugestiach zgodziła się na trochę bieli.

Jak potrzebujecie kartonów do przeprowadzki, to polecam Wam sklep -> http://www.opakowania-kartonowe.pl/pudelka-i-opakowania-klapowe/ mają dobrej jakości i równych rodzajów opakowania, zobaczcie sobie, różnego rodzaju pudełka klapowe, kaszerowane i opakowania fasonowe. Polecam

jesli się przeprowadzacie to zawsze polecam lato-wygodniej szczególnie przy dziecku-bo można je np do dziadków wysałć! a przy remoncie czy gruntownym sprzataniu to pogoda zawsze potrzebna.

Zgadzam się z przedmówcą. Lato to najlepszy czas na przeprowadzkę.By przeprowadzka była udana należy dobrze wybrać firmę. Można również poradzić się znajomego, który niedawno się przeprowadzał. Od niego dowiemy się na co mamy zwrócić największą uwagę przy takim przedsięwzięciu.

Nasz czeka przeprowadzka na początku grudnia, strasznie mnie to stresuje.

Ja pozwoliłam moim dzieciom po przeprowadzce samym urządzić pokoje. Tzn tylko myśleli, że sami go urządzają, bo im sama podsuwałam rozwiązania. Jakoś trzeba było to rozegrać. Np. oglądaliśmy razem fototapety – http://www.fotoboard.com.pl/fototapety/przeznaczenia/do-pokoju-dzieciecego, wybieraliśmy wzory. Każdy miał swoją ścianę w swojej grafice. Później łóżka oglądaliśmy itd. Dzieci się bawiły w urządzanie własnego pokoiku i też potem lepiej się czuły w nim i wszystkim pokazywali z dumą swoją „pracę”, kto tylko się u nas pojawił 🙂

wiola harbat
    Participant

Jeśli dzieci są małe to lepiej je podrzucić do dziadków. Po pierwsze, żeby nie przeszkadzało a po drugie podczas przenoszenia mebli coś może im się stać. Wydaje mi się, że 10 latek może pomóc przy przeprowadzce i sam urządzić swój pokój

Ja też przechodziłem przeprowadzkę z dziećmi i nie wspominam ją tak źle chyba dzięki firmie http://przeprowadzki-solid.pl/ dlatego iż przyjechali na miejsce powiedziałem im co i jak spakować i oni robili swoje a ja zajmowałem się dzieckiem i nawet poszło gładko a i jeszcze żona była w pracy 😉 i daliśmy radę 😉

A możecie coś doradzić?dla dzieci lepiej jest zamontować w łazience prysznic czy raczej wannę coś jak tu np.?

Pokój dziecka powinien być ułożony ze wszystkimi plusami i minusami przez nie – niech się uczy.

——
    http://cubicinch.pl

Przeprowadzka z dziećmi chyba zawsze bywa kłopotliwa 🙂 w moim przypadku panowie z adambagazowka.pl wykazali się ogromną cierpliwością co do moich pociech 😀

Dokładnie, dzieci zawsze sprawiają sporo problemów, ale u mnie firma organizująca przeprowadzki wawer również wykazała się nadmierna wręcz cierpliwością, a dzieciaki miały świetną frajdę 🙂

Przedstawiamy1 wpisów (z15 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.