problemy z trądzikiem

Strona główna » Temat » problemy z trądzikiem

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Miejsce na sugestie problemy z trądzikiem

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #10634
  ewka
  Participant

  Trądzik jest przewlekłą chorobą zapalną mieszków łojowo-włosowych zależną od hormonów – androgenów. Mieszki łojowo-włosowe są to, jak gdyby wgłobienia skóry, z dna których wyrasta włos, a do przewodu wyprowadzającego dołączony jest gruczoł łojowy.
  Mieszki znajdujące się na twarzy, plecach i górnej części klatki piersiowej mają specyficzne cechy. Widoczne na powierzchni skóry otworki – tzw. pory, stanowią ich ujścia. Z mieszków w tych okolicach wyrastają delikatne włosy, które mogą być zupełnie niewidoczne, natomiast gruczoły łojowe są przerośnięte, zawierają bardzo dużo komórek produkujących widoczną na powierzchni skóry wydzielinę – łój.
  Często mylimy trądzik z zakażeniem gronkowcem. Wówczas potrzebna jest wizyta u dermatologa i antybiotykoterapia. Więcej informacji znajdziecie w poradniku na stronie http://rossmann.pl/Artykul/Kilka-slow-o-tradziku-rozowatym,196834 .

  #10649
  terresa
  Participant

  Na trądzik i problemy skórne dobrze robi tymianek http://www.zdrowienacodzien.pl/a-90-tymianek—wlasciwosci-i-zastosowanie/ . Tymianek pospolity pochodzi z krajów śródziemnomorskich. Dziś jest chętnie uprawiany w Ameryce i w Europie, również w Polsce południowej. Nazwa tymianku pochodzi od greckiego słowa thymon znaczącego „do odkażania”. odstawowym składnikiem zioła jest olejek eteryczny, który zawiera borneol, karwakrol, cymol, linalol, tymol. Tymianek jest bogaty w saponiny i kwasy triterpenowe. Posiada także taninę, flawonoidy, głownie apigeninę i luteolinę. Niewielka ilość zioła ma działanie uspokajające, natomiast większe porcje są stymulujące. Tymianek działa także wykrztuśnie i rozkurczowo. Ma właściwości przeciwbakteryjne i antyseptyczne.
  http://www.zdrowienacodzien.pl/pliki/18274510_m.jpg

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.