Polecane książki

Strona główna » Temat » Polecane książki

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Polecane książki

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Autor
    Wpisy

Z polskim rynku wydawniczym jest wiele tytułów na temat wychowania, jednakże tylko kilka jest tak na prawdę wartych polecenia.

Czytałem ostatnio książkę o niezbyt naukowym tytule „Ratunku, mój nastolatek jest kosmitą”. Książka jest świetna, ujmuje prawie w 100% moje odczucia. Zawiera również praktyczne wskazówki i narzędzia, które można wykorzystać przy wychowaniu nastolatka. Bardzo polecam!

Polecam książkę Thomasa Gordona „Wychowanie bez porażek”, która mówi o sposobach na rozwiązywanie konfliktów między dziećmi a rodzicami.

Od jakiegoś czasu szukam książki, którą kiedyś komuś pożyczyłam – Janusz Korczak „Jak kochać dziecko”. Niestety nie jest wznawiana od kilku dobrych lat i nawet w antykwariatach trudno ją dostać. A książkę przeczytałam kilkanaście lat temu i uważam ją za ponadczasową. Ostatnio ukazała się książka Janiny Ronikier-Olczak „Korczak. Próba biografii”, którą się czyta z zapartym tchem. Po lekturze znów mam ochotę wrócić do „Jak kochać dziecko” i innych książek Korczaka, których trochę napisał. Tyle, że nie ma na rynku 🙁

Witam, książka jest dostępna w księgarni internetowej Dobre Książki http://www.dobreksiazki.pl/b3333-jak-kochac-dziecko.htm

Czy ktoś może zna książkę, albo poradnik dla „rodziców”, którzy rodzicami nie są? Dla osób, które zaczynają wspólne życie z kobietą mającą już swoje dziecko?

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.