papierosy, a nastoleni syn

Strona główna » Temat » papierosy, a nastoleni syn

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka papierosy, a nastoleni syn

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3594

  Ostatnio zauważyłam, że mój syn wchodzi na http://cigshop.pl . Z tego co zdążyłam zauważyć to miejsce o papierosach elektronicznych itp. rzeczach. Nie bardzo wiem jak zareagować. Syn ma 16 lat. Starałam się delikatnie zapytać bo w końcu otworzył to na moim laptopie jednak on stwierdził tylko, że to z ciekawości było. Nie chcę mu przeszukiwać pokoju ani nic z tych rzeczy bo jest w trudnym wieku i nie chcę popsuć naszych relacji. Z drugiej strony jeśli popala elektronicznego papierosa to nawet nie będę o tym wiedziała. Trudna wychowawczo sytuacja, dlatego proszę o rady.

  #3595
  Sol

  Ale co złego jest w elektronicznym papierosie? Przecież może używać na przykład takiego z wkładami bez nikotyny. Oczywiście, że to uzależnia, co nie jest fajne, ale bardzo wielu nastolatków pali i jest to jednak mniej szkodliwe niż picie alkoholu czy branie narkotyków. Myślę, że powinnaś zaufać synowi, skoro twierdzi, że nie pali, a nawet jeśli to trochę bez sensu jest się wściekać, bo zrobi pewnie na odwrót. Ewentualnie możesz porozmawiać z psychologiem, który zajmuje się młodzieżą. Dobrych znajdziesz na przykład w tej poradni z Warszawy: http://psychoterapia-kielczyk.pl/
  Moim zdaniem lepiej też edukować niż zabraniać, więc możesz synowi pokazać obrazki z płucami palacza i znaleźć jakieś artykuły pokazujące skutki palenia. Może się przestraszy.

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.