Opiekunka osób starszych

Strona główna » Temat » Opiekunka osób starszych

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Opiekunka osób starszych

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy

Myślę o pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech . Czy ktoś może wie jakie są warunki pracy? Jak się przygotować?

patrycjusz
    Participant

Moja siostra pracuje w takich charakterze i bardzo sobie chwali tę pracę. Na pewno osoba zajmująca się osobami starszymi musi mieć doświadczenie, żeby wiedzieć czego się w tej pracy może spodziewać. Poza tym musi być „oazą cierpliwości”, bo osoby starsze cierpią na różnorodne choroby (związane np. z chorobami psychosomatycznymi) i empatia jest to absolutnie kluczową kwestią. Nie jestem w stanie udzielić bardziej precyzyjnych rad, ale jesli temat Ciebie żywo zajmuje to zaglądnij np. do tego poradnika https://promedica24.com.pl/poradnik/ może on Ci coś rozjaśni.

marlon brando
    Participant

Ja się też zastanawiam nad taką pracą, ale sam nie wiem czy jest ona dla mnie. Druga rzecz – musiałbym zrobić pewnie jakiś kurs opiekuna lub nawet studia. Znalazłem coś takiego na uczelni Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni – dokładnie nazywa się ‚Edukacja dorosłych i praca z osobami starszymi’ więc myślę, że nadaje się jako punkt wyjścia do takiej pracy. Ja jestem raczej cierpliwy – martwi mnie tylko jedna kwestia – czy w takiej pracy – np. w Niemczech nie są chętniej zatrudniane kobiety? Bo ogłoszenia widzę głównie (jeśli nie wyłącznie) dla kobiet.

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.