Obowiązkowy język obcy w przedszkolach! Co dalej?

Strona główna » Temat » Obowiązkowy język obcy w przedszkolach! Co dalej?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Obowiązkowy język obcy w przedszkolach! Co dalej?

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
  • Autor
    Wpisy

Drodzy Przyjaciele! Otwieramy niniejszym dyskusję nad rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej o obowiązkowym nauczaniu języka obcego w przedszkolach (szczegóły znajdziecie w aktualnościach na naszej stronie). Jak według Was będzie w praktyce wyglądała realizacja tego rozporządzenia? Czy przedszkola będą w stanie zapewnić naszym dzieciom odpowiedni poziom nauczania? Czekamy na Wasze głosy w dyskusji!

Super!
    Świetny pomysł!
    Zobaczymy jak będzie z realizacją.

Moje dzieci chodziły do przedszkola. Wiem jakie sympatyczne panie pracują w przedszkolu. Jeśli te same panie będą uczyły dzieci podstaw językowych to ….. . Ciesze się, że moje dzieci już nie chodzą do przedszkola. Może inaczej wygląda to w większych miastach.

Obawiam się, że wiedza na temat angielskiego jaką posiadają wychowawczynie w przedszkolu plasuje się poniżej stanów miernych. No to może ja sam zajmę się nauka angielskiego moich dzieci. Mam na myśli podstawowe zwroty.

niohendeo70
    Participant

Jestem jak najbardziej ZA tym aby dzieci miały możliwość nauki języka obcego w przedszkolu.
    Dziś bez angielskiego ani rusz.
    3 x tak.

Bardzo dobry pomysł. Edukację trzeba zaczynać od najmłodszych lat. To przyniesie pozytywne efekty za kilkanaście lat.

uqoleviv
    Participant

Bardzo dobry pomysł.
    Jeśli nawet nie ma zainteresowania ze strony dzieci to jednak coś im tam w głowach zostanie.
    Jak najbardziej popieram naukę języków obcych od najmłodszych lat.

Popieram, tym bardziej że zazwyczaj zajęcia językowe są świetne przygotowywane dla takich maluszków i stanowią dla nich świetną zabawę, nie tylko naukę!

Zapraszam na http://www.vertia.net.pl/

Język jest teraz wszędzie więc ja jestem za.

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.