Moja nastoletnia córka

Strona główna » Temat » Moja nastoletnia córka

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Miejsce na sugestie Moja nastoletnia córka

Przedstawiamy1 wpisy (z4 całości)
  • Autor
    Wpisy

Witam, jestem tu nowa. Mam dwie córki, jedna ma juz 21 lat, a druga wciąż jest nastolatka, ma 14 lat. Otóż problem polega na tym, ze ostatnio moja młodsza córka przyszła do domu pijana, nawet wymiotowała. Kara jaka dostała to zakaz wychodzenia z domu do końca wakacji. Wiem, ze wakacje zaraz sie kończą, dlatego tez jest to dla niej trudne bo koniec wakacji chciała spędzić na koncercie ze znajomymi i isc na jakiś festiwal, jednak nie moze. Moj mąż sie do niej nie odzywa. Ja traktuje ja juz normalnie tzn rozmawiam z nia normalnie i jest miedzy nami nawet dobrze. Moje pytanie brzmi: czy kara jaka dostała jest prawidłowa? Czy mimo tego ze ma kare ale bardzo mnie błaga moge pozwolić jej isc? Zawsze była do rym dzieckiem i kary znosiła z pokora. Niecaly tydzień temu skończył jej sie areszt domowy ze podebranie ojcu papierosa dla kolegi. Zniosła go dobrze i z pokora. Teraz dostala następny. To dobrze czy nie? Jest mądra dziewczynka, bardzo jej wstyd, ze sie upiła, widać ze boli ja to co zrobiła, i ze bardzo chce odbudować nasze zaufanie. Dać jej szanse i sprawdzić ja czyli puścić chociaż na ten festiwal ? Dać taka szanse? Jak przyjdzie o wyznaczonej godzinie, cała, zdrowa, trzeźwa to moze isc? Cz stosować wobec niej ta kare? Czy sprawdzić, bo moze samo słowo i „kazanie” wystarczy ? Bardzo proszę państwa o radę i pozdrawiam.

Jak jej popuścicie to będzie wiedziała że z wami wygrała i że wszystko jej można. Kara to kara. Ja bym jeszcze zabrał jej telefon, komputer itp.

Dobrze,że dziewczynka dostała karę bo picie w wieku 14 lat nie jest czymś normalnym. Polecałabym zakazać jej również kontaktowania się z patologicznym środowiskiem, które podało jej alkohol. Z drugiej strony jeśli dziecku bardzo zależy na tym koncercie to pozwoliłabym jej na to iść. Pod dwoma warunkami. Pierwszy: przyjdzie o określonej porze. Drugi: nie będzie to wyjście z towarzystwem z którym piła.
    Polecałabym również wybrać się z córka do poradni rodzinnej. W Warszawie bardzo dobra poradnia znajduje się na ulicy Mickiewicza. Tutaj jest knotakt: http://www.sensity.pl/oferta-terapeutyczna/specjalistyczna-poradnia-psychologiczna-psycholog-rodzinny-w-warszawie-sensity-pl/

Nie zmieniaj zdanie. Musisz się trzymać podjętej decyzji. Przez takie odpuszczanie traci się obraz autorytetu w oczach dziecka.

Przedstawiamy1 wpisy (z4 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.