Lekcje religii

Strona główna » Temat » Lekcje religii

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Lekcje religii

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy

Jakie macie doświadczenia z lekcjami religii w szkołach Waszych dzieci? Czy jest ona prowadzona na odpowiednim poziomie przez odpowiednie osoby?
    Moje dzieci już „przerobiły” kilku nauczycieli od religii i żaden nie był lubiany. Zastanawiam się, czy jest to problem szkół do których uczęszczały moje dzieci, czy jakiś błąd systemowy…

Poruszasz bardzo trudny temat. Moja córka, która bardzo dobrze się uczy, zawsze z religią ma problem. Mam wrażenie, że nauczyciele religii dają gorsze oceny z tego przedmiotu tylko po to, aby zbudować autorytet i podkreślić jego wagę. Moja córka nie lubi lekcji religii chociaż jesteśmy osobami wierzącymi i praktykującymi. Myślę, że to jest kwestia jakości nauczycieli religii. Chciałbym się dowiedzieć jak takie osoby są przygotowywane do pełnienia tej j25kcji i czy Kościół w ogóle ma wpływ na jakość tych nauczycieli…

Zaciekawił mnie ten temat. Od kilku lat przyglądam się nauce religii w szkole. Mieliśmy okazję poznać kilka Pań katechetek. Może jeszcze mogą one prowadzić zajęcia w zerówce czy pierwszej klasie, ale dalej to już sobie zupełnie nie radzą. Nie potrafią zaciekawić dzieci, co kończy się totalnymi problemami z dyscypliną. Jest mi ciężko o tym pisać, bo jestem osobą wierzącą, ale wstyd mi za poziom religii w szkole… Nie chcę uogólniać, bo pewnie krzywdzę kogoś, ale nie mogę uciec od pytania – kto i na jakich zasadach wybrał te osoby do prowadzenia lekcji religii. Kto odpowiada za ich rozwój?

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.