Lekcje religii w szkołach podstawowych

Strona główna » Temat » Lekcje religii w szkołach podstawowych

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Lekcje religii w szkołach podstawowych

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy

Chciałabym zapytać Was o zdanie w delikatnej dla mnie kwestii: największym problemem w szkole mojego dziecka (czwarta klasa szk. podst.) stała się religia. Pani katechetka sama nie wie, ile i czego już wymagać (prae domowe, przygotowywanie dodatkowych prac, klasówki i rozliczanie z chodzenia do kościoła, złe podejście do dzieci). Dziecko nawet nie chce słyszeć o tym, że mogłoby nie chodzić na te lekcje (wstydzi się reszty klasy, zostaje też kwestia wiary). Miał mktoś podobny problem?

Myślę że trzeba porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu że albo zostaje na lekcjach religii i musi przechodzić przez te nieprzyjemności albo rezygnnuje z katechezy, nie musi w niej uczestniczyć ale musi sobie poradzić z opiniami kolegów. Nie trzeba go do niczezgo zmuszać samo musi podjąć decyzję.

Jeden z uczniów w klasie mojej córki (liceum) chciał zrezygnować z lekcji religii. Wychowawca dotąd go przekonywał, że to będzie dla wszystkich jedynie kłopot, że chłopak dał spokój. Dobrze choć, że ksiądz nie traktuje tej religii jako najważniejszego przedmiotu w szkole.

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.