Kolonie i obozy dla dzieci w wieku szkolnym

Strona główna » Temat » Kolonie i obozy dla dzieci w wieku szkolnymPage 5

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Kolonie i obozy dla dzieci w wieku szkolnym

Przedstawiamy61 wpisów (z80 całości)
  • Autor
    Wpisy

A czy wysyłaliście dzieci na zagraniczną wycieczkę? Zastanawiam się czy nie wysłać syna w rejs po morzu do Szwecji. Zwiedził już naprawdę sporo, a dla fana żeglarstwa myślę, że to fajny pomysł na taki wyjazd. Poczytałem o takich wypadach na stronie http://www.wyjazdygrupowe.pl/oferta/dla-dzieci-i-mlodziezy.html Czy może ktoś z Was wie więcej na temat takich wypadów do Skandynawii w takiej formie?

Polecam kolonie w siodle, można zapytać w najbliższej stadninie konie czy coś takiego prowadzą, bardzo fajna sprawa! Zapraszam na http://www.borkowski.edu.pl/

Oprócz kwestii „jaki obóz/firmę wybrać?” proponuję także zastanowić się nad formą podpisania umowy i negocjacji z biurem podróży. Kiedy wysyłamy na obóz rodzeństwo oczekujemy – słusznie z resztą – rabatu, ale jeśli jednak wysyłamy swoje dziecko i namawiamy na obóz znajomych rodziców, to sprawa nie jest już taka oczywista. Dlatego polecam nową aplikację aleobozykolonie, która obsługiwana jest przez FB, a pomaga zgłosić taki wspólny wyjazd organizatorowi, dzięki czemu otrzymujemy kod rabatowy. Im więcej ludzi tym taniej – wpierw o 50zł, poprzez kilkaset złotych, aż do momentu kiedy otrzymujemy 100% zniżki! 🙂 jak ktoś chce więcej na ten temat to zapraszam na stronę: aleobozykolonie.pl

Sol

Moja córka jeździła w zeszłym roku na obóz z biurem podróży Aviatour travel. Był to obóz na Maurach, nad jeziorkiem i jechały też jej koleżanki ze szkoły, więc bawiła się bardzo dobrze. Nawet uczyli się pływać, wiązać węzły żeglarskie i ogólnie poznali trochę sztuki przetrwania. Córce bardzo się podobało i w tym roku znów chce jechać, jeśli będzie organizowany.

Witam was wszystkich,
    w tym roku moje pociechy pojadą na obóz wspinaczkowy na Jurę Krakowsko – Częstochowską 🙂
    Kiedyś już słyszałam o tym biurze podróży, znajomi jechali na wyprawdę gdzieś w daleeekie góry, ostatnio szukając pomysłu na wakacje dla mojej szanownej młodzieży trafiłam znów na ich stronę. Mowa o adventure24.pl/letnie-obozy-wspinaczkowo-przygodowe-dla-dzieci-i-mlodziezy-na-jurze-krakowsko-czestochowskiej, dam znać później jak wrażenia!

W ubiegłym roku dzieci były ze Sprachcafe na Malcie, wróciły zadowolone, w tym roku chcemy powtórzyć obóz językowy, ale tym razem w Londynie.

Obecnie oferta kolonii i różnego rodzaju obozów jest niezwykle bogata i na pewno warto z niej skorzystać. Dużo jest obozów tematycznych, które przy okazji mają czegoś nauczyć i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Nie każde dziecko niestety chce wyjechać na obóz 🙁 Na szczęście są sposoby na uatrakcyjnienie im czasu wolnego w wakacje wysyłając je przykładowo na warsztaty. Ostatnio trafiłam na http://www.agrosalon.pl/, gdzie znalazłam ciekawą ofertę warsztatów dla dzieci z zakresu florystyki i ogrodnictwa. Może kogoś również zainteresuje.

Ja moich dzieci nie wysyłam na obozy, sama też zresztą nigdy nie jeździłam i nie żałuję. Za to całą rodziną zwykle wyjeżdżamy gdzieś na wakacje. Chcę łapać ten czas, gdy dzieci są jeszcze małe, bo jak dorosną to pewnie zechcą spędzać więcej czasu z rówieśnikami. Ostatnio byliśmy w Jungle Aqua Park: http://www.qtravel.pl/inspiracje/jungle-aqua-park-id10
    Naprawdę fajne miejsce i gorąco wszystkim polecam.

Moje dzieci jeżdżą na obozy od 7 roku życia i są zachwycone!
    Wysyłamy je ze szkołą Olton na obozy sportowo-językowe. Pierwszy mieli w Ryczywole (niedaleko Warszawy), więc była pewność, że w razie problemów pojedziemy po dziecko wcześniej. Nic takiego się nie wydarzyło, a dzieci czekają na kolejne wyjazdy. Super kadra, obozowicze mają zapewnionych dużo rozrywek. Polecam!

Ja polecam bardzo obozy sportowe dla młodzieży z portalem obozy młodzieżowe. Córka i syn jeżdżą od 3 lat i są zadowoleni, a o co pytać organizatora. Właściwie masz prawo i powinno się pytać o wszystko. warunki, zakwaterowanie, kadrę, wyżywienie, opiekę medyczną, albo jakie są np. przewidziane wycieczki lub dodatkowe atrakcje.

Z mężem mamy ciekawe przemyślenia odnośnie obóz dla dzieci. Nasz Staś pojechał na pierwszy obóz w wieku 7 lat. Bardzo staranie próbowaliśmy wybrać obóz, tak żeby dobrze się tam czuł i przede wszystkim żeby w następnych latach chciał jeździć na obozy. Padło na biuro kompas. Tragedi nie było, ale niestety telefony z płaczem były – po prostu Staś się nudził wiec zaczynał myśleć o rodzicach itd. (wiecie jak jest).

Na szczęście nie zraził się do obozów i rok później nasi znajomi polecili nam obóz deskorolkowy woodcamp. Tu to dopiero mieliśmy obawy bo Staś nie miał wcześniej kontaktu z deskorolką, a naszym zdaniem to jest sport niebezpieczny. Po rozmowie ze znajomymi + telefonach do organizatora postanowiliśmy wysłać Stasia. To była świeta decyzja! nie było telefonów z płaczem, a co więcej wrócił zadowolony niesamowicie! Na obozie prowadzą bloga i jak widzieliśmy naszą pociechę na zdjęciach uśmiechniętą i biorącą udział w konkursach to było coś! polecam!

Hahaha fajnie widziec kogos ,kto takze wysłał dzieciaki na woodcamp. Ja mam dwie córki . Starsza ma juz 15lat i była 3razy na woodcampie -bardzo jej sie podoba i pewnie jeszcze pojedzie . Młodsza jest jeszcze za mała 🙁 4 latka a podobno mozna tam wysyłać dzieciaki od 6lat. W dzisiejszych czasach trzeba uważać gdzie sie dzieci wysyła. Magda R napisz co Stasiowi podobało sie najbardziej

Fajnie jak wyjazd łączy się z aktywnością – bo nie ma nic gorszego dla dziecka niż nuda:) od kilku lat wysyłamy dziecko na obozy „tematyczne” – w tamtym roku było pływanie, a w tym roku postanowiliśmy dziecku pokazać grę w tenisa: http://www.tennisnation.pl/polkolonie – koleżanka już z nich korzystała i mówiła, że dziecko było bardzo zadowolone więc się skusiliśmy.

Zgadzam się ze słowami poprzedniczki – nuda niszczy cały wyjazd. Najlepiej jak nauka połączona jest z jakimś sportem. Z tego co wiem, w ofercie Berlitz http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_dzieci_i_mlodziezy/obozy_jezykowe_dla_dzieci_i_mlodziezy/ dzieci mają możliwość nauczyć się pływać, jeździć konno czy tańczyć 🙂

Przedstawiamy61 wpisów (z80 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.