Kolonie i obozy dla dzieci w wieku szkolnym

Strona główna » Temat » Kolonie i obozy dla dzieci w wieku szkolnymPage 2

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Kolonie i obozy dla dzieci w wieku szkolnym

Przedstawiamy16 wpisów (z80 całości)
  • Autor
    Wpisy

No myślę że te 8 lat to faktycznie optymalny wiek. mój ma dopiero 5 lat i jeszcze poczekam ale nic nie szkodzi jak przejrzę różne oferty.
    czy ta pierwsza kolonia chrześniaka miała jakiś typowy temat, program. Znalazłam w biurze BUT taką kolonię tematyczną „Witajcie w naszej bajce” http://www.kochamwakacje.pl/kolonie/index.php?co=oferta_opis&id=123 i to jest właśnie dla dzieci od 6 roku zycia. co myślicie?

Ja z całą odpowiedzialnością polecam kolonie z biura betedim.com,mają specjalną grupę dla dzieci , które jadą po raz pierwszy. Program bardzo bogaty, opieka pierwsza klasa, zajecia bardzo przemyślane. Rozpietość wiekowa tak dobrana, żeby nie była zbyt wielka, córka wróciła zachwycona – była na pierwszej kolonii jako 8latka. Mają okresowo duże promocje, teraz na obozy nad morzem. Naprawde polecam.

Wakacje się skończyły więc powoli będzie czas na ferie. myślicie już aby posłać swoje dziecko na narty zimą? ja czekam na katalog BUT ma się niebawem podobno pojawić. jak by był jakiś fajny obóz niedaleko to może pomyślimy z mężem.. choć obawy nadal są.

Moje dziecko pierwszy raz pojechało na kolonię w zeszłym roku z Wyspą Dzieci (www.wyspadzieci.pl). Obawiałam się, ponieważ był to jej pierwszy raz i nie chciałam żeby córka się zraziła. Kolonia trwała tydzień i była zorganizowana pod Warszawą. Byłam pozytywnie zaskoczona, gdy moje dziecko wróciło zachwycone zajęciami, Paniami, które się nią opiekowały, koleżankami i kolegami których poznała. W tym roku ponownie tam jedzie:) polecam wszystkim, którzy pierwszy raz jadą na kolonię.

Dla dzieci w wieku szkolnym polecam obozy i kolnie tematyczne. Pociechy mogą na nich rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, ale przede wszystkim, spełniać dziecięce marzenia! Mogą wcielić się w rolę super-agenta albo księżniczki. To super sprawa, szczególnie jeśli to pierwszy samodzielny wyjazd wakacyjny dziecka. Mnóstwo atrakcji i świetnie przygotowany program, sprawiają, że dziecko się nie nudzi, nie ma czasu zatęsknić za domem i bez stresu przeżywa swój pierwszy wielki wyjazd! Polecam kolonie tematyczne organizowane przez agencję Vogue Travel. Ostatnio utworzyli program Wakacje z Vogusiem – czyli wyjazdy dla najmłodszych. http://voguetravel.pl/blog/wakacje-z-vogusiem/

Witam seredcznie,
    może ktoś miał taki problem: moja dzisięcioletnia córka nie chce nigdzie pojechać bez nas. Zachęcanie nie przynosi rezultatu. Mąż chętnie wysłałby ją na kolonie wbrew jej woli, ja się waham i raczej wolałabym nie zmuszać. Chętnie posłucham Waszych opinii. Pozdrowienia dla wszystkich. Beata

a gdzie w tym roku wysłać 6 klasistę? dodam, że chłopak niechętny naq jakiekolwiek wyjazdy z rówieśnikami, no ale próbujemy go zachęcić…szukamy ofert tygodniowego wyjazdu… hym

My mamy dobre doświadcznenia z firmą Chris. Mój syn był z nimi na obozie 2 razy jako 8 i 9 latek

http://www.chris.com.pl/index.php?mod=search_camp
    Mają naprawdę bogatą ofertę również dla 13 latków i dobra opinie – przynajmniej wśród moich znajomych.

Inna sprawa to czy namawiać do wyjazdu czy nie?

Sama namawiałam starszego syna, ale dzisiaj juz nie jestem pewna czy to było słuszne.
    Na czym nam rodzicom tak bardzo zależy? Na uspołecznianiu, na integracji z równieśnikami?
    A może lepiej poczekać,aż dziecko dojrzeje i wtedy będzie gotowe ?

W przedszkolu mojego młodszego syna – teraz 6 lat- organizują wyjazd na 5 dni na zielone przedszkole. Jego już nie namawiałam. Jako jedyny z grupy nie jedzie. Bo nie znalazłam przekonującej odpowiedzi czemu takie rozstania mają służyc dzieciom,które ich się boją.

Dziękuję za ten wpis, dobrze wiedzieć, że ktoś ma podobne rozterki i dochodzi do podobnych wniosków. Pozdrawiam

Ja wysłałam synka na siłę, i zabrałam go po trzech dniach. Dopóki sam nie zechce, nie pojedzie. Może dorośnie.:)

Cóż, ja wysłałam „na siłę” syna i musiałam go odebrać po trzech dniach. Poczekam, aż dorośnie.:)

czy możecie polecić jakiś dobry obóz językowy dla nastolatka w Wielkiej Brytanii?

Moja córka rok temu była w Londynie, teraz też leci do Londynu na kurs językowy (termin 4 sierpnia – 31 sierpnia). Korzystamy z oferty biura ATAS – w tamtym roku naprawdę wszystko było super zorganizowane, nie mam żadnych zarzutów co do tego biura. Kontakt z rezydentem, wakacyjny tel. alarmowy, wszystko zapięte na ostatni guzik. No i opieka podczas podróży. A córa wróciła zadowolona, dużo się nauczyła i opowiadała przez kolejne 2 tyg o obozie. 🙂

Witam, jeżeli ktoś poszukuje biura z Krakowa to polecam Antavia. Specjalizują się w wyjazdach dla dzieci i młodzieży. Zachęcam do wzięcia udziału w ich konkursie fotograficznym, do wygrania atrakcyjne nagrody. Więcej informacji znajdziecie na facebooku. Polecam!

Przedstawiamy16 wpisów (z80 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.