Kim chcą zostać Wasze Dzieci w przyszłości?

Strona główna » Temat » Kim chcą zostać Wasze Dzieci w przyszłości?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Kim chcą zostać Wasze Dzieci w przyszłości?

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy

Lub kim Wy chcieliście być? Zastanawiam się, czy „dzisiejsze dzieci” mają inne plany/marzenia dotyczące ich przyszłego, dorosłego życia niż „dzieci o pokolenie/dwa/trzy wstecz”.
    Moje dziecko chce zostać kucharzem. Często wpada do kuchni, stara się sam wymyślić i zrobić jakieś dania. Ja chciałam być piosenkarką, ale widocznie nie bardzo do tego dążyłam 😉 Kiedy byłam mała, dziewczynki chciały być modelkami, aktorkami, piosenkarkami czy lekarkami. Natomiast przeraża mnie trochę to, że koledzy syna potrafią w tej chwili chcieć zostać np. maklerami giełdowymi czy prezesami.
    Czy to są zdrowe fantazje dziecka? Co się stało z przyszłymi strażakami, policjantami czy pilotami?

Moi starsi synowie chcą zostać piłkarzami 🙁 Z trudem, ale akceptuję ich wybory. Mimo to cały czas kładziemy nacisk na naukę i rozwój w innych dziedzinach. Piłka opanowała nasze weekendy, ich popołudnia, gry elektroniczne a nawet nasze wspólne spędzanie czasu. Ostatnio jednak starszy (13 l)zaczął myśleć bardziej racjonalnie. Interesuje się tym ile kosztuje dom, ile życie, ile my zarabiamy i zaczyna kalkulować. Niedawno zapytał, w jakich zawodach dużo się zarabia 🙁 Wydaje mi się, że to jest naturalna kolej rzeczy, że czasem zaczynamy inaczej myśleć o przyszłości i niestety przez pryzmat pieniędzy.Ja chciałam zostać pianistką i trochę żałuję, że nie zostałam. Poszłam na studia ekonomiczne z czysto ekonomicznego rozrachunku – wcale nie z pasji. Dzięki temu szybko założyłam dom i się usamodzielniłam.
    Jednak bardzo nie chciałabym, żeby moje dzieci kierowały się pieniędzmi przy wyborze swojej przyszłości…

Jako, że nie mam dzieci, opowiem o swoich marzeniach z dzieciństwa.
    Chciałem zostać piłkarzem. Niestety marzenia te, popsuła mi choroba 🙁 dlatego z bólem serca, porzuciłem plany kariery piłkarskiej i gry dla Barcelony.

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.