kiedy komputer dla dziecka?

Strona główna » Temat » kiedy komputer dla dziecka?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka kiedy komputer dla dziecka?

Przedstawiamy1 wpisów (z13 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3472

  Jaki jest według Was odpowiedni wiek do kupienia dziecku komputera?

  #4657

  Teraz to chyba komputerów się dziecku już nie kupuje, tylko tablety, smartfony i iphony.
  Przynajmniej moje dzieci wolą takie gadżety.
  Często też kupuję im różne gadżety typu obudowy, etui, futerały na http://www.photocover.pl/obudowa-na-iphone

  #4663

  Mój Kacper ma 4 lata i dostał pierwszy komputer:)

  #4727

  Jeśli już mowa o komputerze dla dzieci to powiedzcie mi proszę jakie przydatne aplikacje powinien mieć laptop dla dziecka9 letniego??Znalazłam kilka podpowiedzi: http://www.conowego.pl/aktualnosci/niezbednik-aplikacji-na-pokladzie-kazdego-tabletu-lenovo-12385/ ale chodzi mi jeszcze o jakies przydatne edukacyjne aplikacje, znacie może jakieś??

  #4735

  Jednak jestem za tym, aby wprowadzać dzieciom komputery, tablety itd. jak najpóźniej. Nie to, żeby całkiem zabronić, ale lepiej, żeby dziecko przez wyznaczony czas korzystało z komputera udostępnionego mu, niż miało go na własność. Po pierwsze, jesteśmy w stanie określić czas korzystania, bo przecież komputer jest potrzebny też komuś innemu, a poza tym niech ma na co czekać w sensie prezentu. Bo skoro sześciolatek ma już tablet, to co mu kupicie na następną ważną okazję? Pozdrawiam!

  #4737

  W szkole podstawowej kiedy dziecko będzie potrzebować komputera

  Polecam http://www.funknsoul.net.pl/

  #4768

  Teraz wszystko wygląda inaczej niż kilka lat temu. Osobiście uważam, że im dłużej się to odwleka tym lepiej dla samego dziecka. Najpierw niech rozwija swoje umiejętności manualne.

  #4771

  4 lata – o matko chyba ktoś na głowę upadł. Jak dla mnie odpowiedni czas na przygodę z komputerem to gdy w szkole uczy się informatyki, tak aby potrafiło się uczyć samo bez komputera. A nie od początku – zadanie z matmy wpiszę i Excela i samo się rozwiąże, wypracowanie – ściągnę z sieci. I oczywiście mówię tutaj o sytuacji gdy w domu jeden wspólny PC rodzinny. Swój własny komputer może dopiero w szkole średniej lub po zdaniu matury.

  #4797

  Zależy też od dziecka ale wcześniej niż w wieku 10 lat nie polecam.

  #4800

  Jak dla mnie 12

  #4814

  Komputer w wieku 4 lat? Tragedia. Umie chociaż powiedzieć jakiego koloru jest jego komputer, nie mowiąc już o literkach… No chyba że jest geniuszem. Dla takich małych dzieci to można dać komputer, ale taki http://toysbox.pl/dla-najmlodszych/zabawki-dla-maluszkow/aktywne-pudeleczko,art,9696.html 😉

  #4816
  ewka
  Participant

  Oj, też mi się wydaje że jak najpóźniej. Może na początek wystarczyłby taki do zabawy? Ewentualnie coś takiego http://www.redcoon.pl/c02230300-Tablety-PC by mógł grać w jakieś proste (i przeznaczone dla tak małych dzieci) gry edukacyjne, ale nic poza tym. Po co w ogóle tak małym dzieciom komputery? Pomijam już kwestie rosnących wymagań, bo co będzie następne po komputerze?

  #3473

  nie ma wieku, natomiast jakiś powinien zawsze być w domu. Wszystko zależy od poziomu rozwoju, niemniej na pewno nie na komunię.

Przedstawiamy1 wpisów (z13 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.