Jazda w foteliku

Strona główna » Temat » Jazda w foteliku

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Jazda w foteliku

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
  • Autor
    Wpisy

Lekcja jazdy w foteliku już dawno za mną. Chciałabym przekazać Wam lekcję jaką udzieliłam swoim dzieciakom ws. fotelików. Dość długo (pewno tak jak Wy) prosiłam i perswadowałam, aż do pewnego momentu. Wybrałam dość bezpieczną i boczną drogę, jechałam dość wolno, ale nie na tyle, aby niezapięte (mimo moich próśb) dzieciaki przy gwałtownym hamowaniu, nie wylądowały niemal na kierownicy. Zdziwienie ich było ogromne…. Czy myślicie, że później miałam problem z fotelikami? Ten sam patent poleciłam koleżance, również z trójką dzieci… Dziękuje do dziś. Zapewne na forum rozgorzeje dyskusja nt. wyrodnej matki, ale daje słowo, wolę być „wyrodna” niż dobra mamusia z kalekami.
    Czy uważacie tak jak ja, że pewne lekcje wymagają od rodziców bycia twardym, a nie miękkim?

Zdecydowanie tak! Ja ostatnio miałam taką sytuację, że syn 10-letni wyjeżdżał na obóz zimowy – 12 godzin pociągiem + 1 godzinę autobusem. Chciałam mu zrobić kanapki, ale zaprotestował i powiedział, że weźmie tylko wodę. No i pozwoliłam mu wziąć tylko wodę. Z drogi zadzwonił, że jednak jest b. głodny i mogłam mu coś zrobić…
    Dziecko niestety czasami musi się przekonać na własnej skórze. I w sumie taka „nauczka” bardzo ułatwia rodzicom życie 🙂

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.