Dzieci śpią z rodzicami.

Strona główna » Temat » Dzieci śpią z rodzicami.

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Dzieci śpią z rodzicami.

Przedstawiamy1 wpisów (z14 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3366

  Czy to dobrze jeśli dziecko śpi z rodzicami? Spanie z dzieckiem bywa męczące. Ciągle trzeba uważać. Obawy przed tym aby nie przygnieść dziecka nie pozwalają zapaść w głęboki sen. Ale jedna są tacy którzy sypiają z dziećmi.

  #4280

  Dzieci śpią z rodzicami, to sporna kwestia. Do pewnego wieku można to robić bo buduje więź z rodzicami. To takie współspanie. Potem jednak dziecko powinno mieć swoje łóżeczko. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Przyzwyczajamy dziecko, że nie zaśnie dopóki ktoś z rodziców się z nim nie połozy to ono nie zaśnie.

  #4285

  Tak jak wszystko ma swoje wady i zalety i trzeba je rozważyć. Wygodne karmienie. Razem cieplej.

  #4290

  My śpimy z dziećmi. I wcale tego nie żałujemy. Ale to indywidualna sprawa każdego rodzica.

  #4301

  Sama spałam z rodzicami i śpię z swoim dzieckiem. Mam zamia spać z dzieckiem do trzeciego roku życia.

  #4342

  Moje dziecko ma 6 lat i nadal przychodzi do nas w nocy. Czasami nawet nie wiemy kiedy. Potrafi już o 22;00 przywędrować do nas.
  🙂

  #4360

  Mi nie przeszkadza, że dzieci śpią z nami. Wiem, że w ten sposób zacieśniamy więź emocjonalną z dziećmi. Pewnie jak zaczną chodzić do szkoły całą noc prześpią w swoich łóżeczkach.

  #4401

  Lepsze to odsyłanie dzieci do swoich pokoi gdzieś na końcu korytarza.

  #4549

  Nie widzę w tym nic złego.
  Jeśli tylko jest taka możliwość aby spały, niech śpią.
  Z wiekiem im to przejdzie i będą chciały spać same.

  #4669
  Sol

  Ja spałam z córką bardzo długo, ale wynikało to raczej z moich potrzeb niż jej. W pewnym momencie uzmysłowiłam sobie, że mam problem. Nie potrafiłam jednak sama sobie z tym poradzić. Zgłosiłam się do http://www.sensity.pl/rozwoj-osobisty-szkolenia-i-warsztaty-w-warszawie-sensity-pl/coaching-dla-rodzicow-parent-coaching/. Prowadzą oni taki trening dla rodziców, uczą, jak dobrze wychowywać dzieci. Taką moja super nianią został pan Krzysiek, któremu na szczęście udało się mnie przekonać, że mała nie powinna spać razem ze mną. Drugiego dziecka, zgodnie z jego sugestiami, już w ogóle nie brałam na noc do swojego łóżka. Na początku trochę cierpiałam z tego powodu, ale jakoś wytrzymałam i dziś uważam, że lepiej nie spać z dzieckiem.

  #4671
  olin
  Participant

  wg mnie to zły pomysł. Dziecko musi mieć swój pokój, a z pewnością swoje łóżko. Niestety swoim dzieciom nie mogłem tego zapewnić i spali z nami w jednym pokoju dopiero jak poszły do szkoły to miały pokoje oddzielne.

  #4837

  Najlepiej dzieci odzwyczajać jak najwcześniej od spania w jednym łóżku z rodzicami… później jest coraz trudniej je tego nauczyć…

  Polecam http://www.wydawnictwo-oswiata.com.pl/

  #4875

  Według mnie to nie jest dobry pomysł. Wiadomo, że na początku jest tak wygodniej, ale trzeba wiedzieć, kiedy postawić granicę. I nie powinno to być wtedy, gdy kilkulatek idzie do szkoły, tylko zdecydowanie wcześniej. Więź można sobie wypracować w inny sposób. Faktem jednak jest, że wielu rodziców nie potrafi się pogodzić z osobnym spaniem i potrzebuje pomocy. Dobrze byłoby, żeby taka matka (bo to zazwyczaj są jednak matki) poszła do psychologa. Dobrą terapię prowadzą w Warszawie w tym ośrodku: http://psychoterapia-kielczyk.pl/pomoc-psychologiczna/
  Myślę, że warto to zrobić w trosce o dobro dziecka.

  #3367

  Dziecko powinno mieć swoje łóżko. Na tej stronie www jest fajne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, albo jako coś w rodzaju ścianki jeśli konieczne jest dzielenie się pokojem z rodzicami.

Przedstawiamy1 wpisów (z14 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.