Dzieci na facebooku

Strona główna » Temat » Dzieci na facebooku

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Dzieci na facebooku

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3262

  Taki czas nastał, że moje dzieci trudno odgonić od wirtualnego świata facebooka. Czy Wy też macie taki problem? Jak sobie z tym radzicie?

  #4088

  Tomku, ja na szczęście takiego problemu nie mam. Za to mam inny, pod tytułem: „mamooo, kiedy będę mógł mieć konto na FB? Mamooo, wszyscy w klasie mają, ja też bym chciał”.. I tak w koło Macieju. Nie zgadzam się i mam nadzieję, ze jeszcze długo uda mi się tę decyzję przeciągać w czasie. Mój syn ma komputer w pokoju, ale (ufff), na razie bez mojej zgody profilu nie próbuje założyć. I tu mam pytanie: w jakim wieku Wasze dzieci stworzyły swoje pierwsze wirtualne profile na portalach internetowych?

  A jeśli chodzi o to, jak je odciągnąć… nie wiem. Wiem tylko, ze ja sama, jako dorosła kobieta potrafię się wciągnąć w internetowy świat i spędzać tam po 2-3 godziny dziennie. Na szczęście taka fascynacja jest krótkotrwała i zazwyczaj po 2-3 tygodniach nowy portal czy gra zupełnie przestaje mnie „kręcić”. Faktem jest, że FB sprawdzam codziennie, ale wchodzę tam dosłownie na 5 minut. Głównie po to, żeby sprawdzić wiadomości czy wydarzenia.
  Myślę, że każde dziecko przechodzi okres niezdrowej fascynacji danym portalem społecznościowym, forum czy w ogóle internetem. I myślę też, że to wszystko trzeba przeczekać. Ale… należy też zwracać uwagę, czy ta fascynacja nie przeradza się w manię i dziecko nie zaczyna spędzać więcej czasu w wirtualnym, niż realnym świecie. Jednak gdzie jest taka granica – nie potrafię stwierdzić.

  #4179

  Uważam że jeżeli dziecko ma już konto na FB to należy je cały czas kontrolować…

  #4180

  moja córka miała 10 lat jak pozwoliłam jej założyć konto na fb. staram sie je kontrolować i często ingeruję i proszę o wyrzucenie kogoś ze znajomych

  #4185

  Moje dzieci mają 12 i 15 lat. Nie za bardzo wyobrażam sobie kontroli nad tym co robią w facebooku, zwłaszcza, że mnie wypisali ze znajomych. W jaki sposób kontrolujesz swoją córkę?

  #3263

  Mam ją w znajomych – to przede wszystkim, więc widzę kogo ona ma w znajomych i co udostępnia. Działam również według zasady „ufaj, ale kontroluj” B) co pewien czas podczytuję archiwum na gg i rozmowy na fb. Dużo jej też tłumaczyłam – jakie są zagrożenia ujawniania swoich danych w internecie, zdjęć, itd.

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.