Dorosłe dzieci mieszkaja z rodzicami.

Strona główna » Temat » Dorosłe dzieci mieszkaja z rodzicami.

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Dorosłe dzieci mieszkaja z rodzicami.

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
  • Autor
    Wpisy

Dzieci Siostry już po studiach nadal mieszkają z rodzicami. Dosyć często spotykana praktyka przez młodych ludzi.

Wpływa na to wiele czynników. Brak pracy. Mam zrobi obiad, pierze, moze nawet czasami posprząta w pokoju. Pewnie nie zawsze trzeba dokładać się do domowego budżetu. Jest młody człowiek na „gotowym”. Tak więc po co się wyprowadza takich cieplarnianych warunków?

Ja bym to nazwał;) WYGODNICTWEM

To takie ciche przyzwolenia na to. Z nadzieją, ze kiedyś cię wyprowadzi. To „kiedyś” może trwać wiecznie. Znam przypadek gdzie córka wyszła za mąż i dwie noce w tygodniu nocowała u matki. Bo ta tak ją zdominowała.

Z roku na rok liczba dzieci mieszkających z rodzicami rośnie. Przywiązanie do ciepla domowego ogniska? Mieszkanie z rodzicami to wygodnictwo. Wina pewnie też jest po stronie rodziców. to takie ciche przyzwolenie na taką sytuacje. Długie mieszkanie z rodzicami nie sprzyja w stworzeniu wlasnego związku. Pewnie też w grę wchodzą sprawy finansowe.

nadia7945
    Participant

Tak, tak córka po roku syn po dwu latach wrócili do domu. „Zasmakowali” życia na własny rachunek. I stwierdzili, że nie stać ich na takie „fanaberie” jak mieszkanie. Nie pozostaje nic innego jak ….. 🙂 Syndrom „pustego gniazda” mi minął. Nie ma tego złego co by na dobre itd. 🙂

To, że mieszkają to jeszcze nic. Są takie /dorosłe/ które są na utrzymaniu rodziców.

Rodzice sami stwarzają takie warunki dla dzieci aby te nadal mieszkały z nimi. Do tego dochodzi „syndrom pustego gniazda”. Cieplarniane warunki w domu nie motywują dzieci do tego aby mieszkać na swoim. Czasami dochodzi „nie odcięta pępowina”. I mam rodzine wielopokoleniowam w jednym mieszkaniu / domu.

A niech sobie mieszkają. Jeśli obi strony się na to godzą? I sytuacja materialna ich do tego zmusza.

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.