Czytanie książek

Strona główna » Temat » Czytanie książek

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Czytanie książek

Przedstawiamy1 wpisów (z19 całości)
  • Autor
    Wpisy

Zawsze na dobranoc czytam dzieciom książki. Widzę, ze je to wycisza.
    Nie ma na dobranoc oglądania bajek.

Kila dni temu nie było prądu i dzieci „odkryły” książki 🙂
    Na co dzień siedzą przed telewizorem i komputerami.
    W tym tygodniu podczas zakupów /jeśli pójdą z nami/ mam zamiar kupić jakieś książki.

No tak faktycznie lepiej dać dziecku komputer, posadzić przed telewizorem i ma się dziecko na kilka godzin. Ja czytam dzieciom i zmuszam dzieci do czytania książek. Chociaż słowo zmuszam jest złym określeniem, namawiam o tak namawiam do czytania:)
    Jest w domu Kindle. Jednak czytanie książek papierowych /zapach druku/ sprawia większą przyjemność. Może faktycznie gdzieś w podróży lepiej skorzystać z Kindle.
    Pozdrawiam wszystkich czytaczy książek.

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj.
    Do upadłego.
    To źródło inspiracji i radości.
    Nie potrzebują prądu, można je zabrać wszędzie.

Ja też zawsze czytam dzieciom bajki na dobranoc. Praktycznie od urodzenia tak jest i nie wyobrażają sobie snu bez tego:)

Od zawsze czytałam dzieciom książki. Dziś, kiedy już są dorosłe widzę tego efekty.

Nie muszę namawiać swoich dzieci do czytania/słuchania.
    Same chcą ość do biblioteki i wybierają książki lub audiobooki.
    Te ostatnie często same sobie załączają do spania lub podczas zabawy. Polecam.

Czytanie książek to wspaniała sprawa. Czasami siedzę cały dzień nad książką. Nic nie może mnie oderwać os czytania.

ja tez jestem za czytaniem książek dzieciakom na dobranoc. Swojemu synowi czytam raz ja raz maz-na zmianę.

Czytanie jest bardzo ważne dla dzieci, odnosze jednak wrazenie, że coraz mniej ludzi tak robi:(

Piękna sprawa 🙂
    I ten szelest obracanych kartek.
    Nic tego nie zastąpi.

wiola harbat
    Participant

moja córka jakiś czas temu zaczęła uczyć się czytać. Koleżanka poleciła mi serię „Czytam sobie” Seria składa się z 3 poziomów:
    Poziom 1 – Składam słowa (150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenie głoskowania);
    Poziom 2 – Składam zdania (800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz „h”, ćwiczenie sylabizowania;
    Poziom 3 – Połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów).
    Na razie przebrnęłyśmy przez kilka książek z poziomu pierwszego i kupiłam pierwszą książeczkę z poziomu 2: Walizka pana Hanumana.
    Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.
    Historia o Darii, Oliwce i Adrianie udowadnia, że nie ma ważniejszej rzeczy niż wyobraźnia. Ona zamienia paskudny deszczowy dzień w krainę pełną przygód i kolorów.
    Drugi poziom” Nauki Samodzielnego Czytania” to cały czas względnie proste zdania i ilustracje na każdej stronie. To nie TYLKO nauka czytania – TO sposób na świetną zabawę!

O tak głośno i wyraźnie. Dzieci muszą czytać. Nie tylko komputer i TV.

Przedstawiamy1 wpisów (z19 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.