Czym zainteresować dzieci na wakacjach?

Strona główna » Temat » Czym zainteresować dzieci na wakacjach?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Czym zainteresować dzieci na wakacjach?

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Autor
    Wpisy

Planujemy wyjazd na wczasy, prawdopodobnie na jakąś wyspę – Grecja, może Baleary lub Kanary. Boję się jednak, że moi chłopcy po dwóch dniach biegania po plaży będą mieli dość. A ja tak bardzo potrzebuję leniwych wakacji! Macie może jakieś pomysły, jak zapewnić im atrakcje?

To zależy w jakim wieku są Twoi chłopcy. Dzieciom w wieku szkolnym na pewno leżenie na plaży i czytanie książek szybko się znudzi. Można wybrać hotel z programem animacyjnym. Jeżeli nie są nieśmiali to na pewno coś dla siebie znajdą i zajmą się sobą.
    Można też wziąć ze sobą kilka gier, w które można grać na plaży np. karty, szachy, inne gry planszowe. Można wymyśleć różne inne gry np. w opowiadanie niestworzonych historii (pierwszy uczestnik gry mówi jedno zdanie, drugi wymyśla dalszy ciąg historii, i tak dalej) lub w wymyślanie wyrazów na określoną literę, albo w „państwa i stolice”.
    Poza tym leniwie leżąc na plazy można również z dziećmi czytać książki na które nie ma się czasu poza wakacjami. My kiedyś wzięliśmy ze sobą „Mateuszka” i chłopcy (wtedy w wieku 5 i 8) nie mogli się od niej oderwać – my zresztą też.

Dzięki za sugeste, gry fajne – ciekawe, w podobne z literkami gramy nie raz w czasie jazdy samochodem 🙂
    Znalazłam przypadkiem właśnie hotele z programem animacyjnym w jednym biurze turystycznym. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest, bo zazwyczaj sama organizowałam wakacje. Spodobała mi się ta oferta, mają mnóstwo zabaw, przebieranki, piosenki, swoją Małpkę – maskotkę itd. No i animatorzy są polskojęzyczni. Także pewnie się zdecydujemy właśnie na taki wyjazd.
    Korzystałaś już z tego typu klubików dla dzieci?

Tak. Kilka razy byliśmy na wakacjach z biura podróży i rzeczywiście chłopcy korzystali z programu animacyjnego. Od jakiegoś czasu jednak jeździmy do Włoch na campingi pod namiot lub do mobil home. Na campingach włoskich (szczególnie tych na północy Włoch) jest świetna infrastruktura, a program rozrywkowy jest tak ciekawy, że niestety nasze dzieci rano się z nami rozstają i widzimy je tylko przelotem w ciągu dnia i późnym wieczorem. Włosi mają chyba naturalny dar organizacji atrakcji szczególnie dla dzieci. Dodatkowo króluje tam piłka nożna, co jest dodatkowym atutem dla chłopców. Właśnie we Włoszech złapali bakcyla piłkarskiego i wtopili się szybko w międzynarodowe towarzystwo.

Też fajnie, chociaż camping, nawet super wyposażony nie dla mnie. Wierzę, że chłopcy byliby zadowoleni, ale mamcia też być musi 😉
    W biurze polecono mi Rainbow Tours. Wprawdzie nie jechałam nigdy jeszcze z tego biura, ale ich oferta wydaje mi sie na tyle ciekawa, że chyba spróbuję. Będą zaraz Święta więc znajdziemy czas na rodzinną burzę mózgów.

My byliśmy na wakacjach z Rainbow T – co prawda kilka ładnych lat temu, ale byliśmy bardzo zadowoleni. Nie wiem w jakim wieku są Pani dzieci, ale program animacji zazwyczaj pozwalał nam na kilka godzin dla siebie zwłaszcza, gdy dzieci były w wieku ok 7 lat. Z młodszymi był problem, że nie zawsze chciały, bo miały barierę językową …. a starsi chcieli zwyczajnie być z nami i trudno było ich przekonać do animacji. Oferta, o której Pani wspomina z polskimi animatorami brzmi jako godna rozważenia.

Wszystkie dzieci lubią wodę – basen, plażę. Zatem proszę zwrócić uwagę czy plaża jest piaszczysta, bo nie zawsze wprost jest o tym mowa w ofercie. Dwa lata temu kupiliśmy dzieciom zestaw plażowy pozwalający na budowanie wodospadów…to był hit i minimum dwa dni pochłaniającej ich bez reszty zabawy:)

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.