Czas spędzany z dziećmi – ilość czy jakość?

Strona główna » Temat » Czas spędzany z dziećmi – ilość czy jakość?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Czas spędzany z dziećmi – ilość czy jakość?

Przedstawiamy1 wpisów (z8 całości)
  • Autor
    Wpisy

Ostatnio miałam poważną dyskusję z moim mężem na temat tego, czy jakość spędzanego czasu jest ważniejsza od ilości. W literaturze często pojawia się stwierdzenie, że nie liczy się ilość czasu spędzanego z dziećmi, bo możemy go spędzać nieefektywnie. Postawić trzeba na jakość i ważne jest to co z dziećmi robimy, nawet gdyby to miało trwać tylko 20 minut dziennie.
    Czy się z tym zgadzacie?

Ja się zgadzam, jak najbardziej. Czasami 30 minut spędzone z dzieckiem będzie bardziej efektywne od 3h. Dla przykładu zaobserwowałam dawno temu taką sytuację: ntak przeiedzielne po południe, kręgielnia, na torze obok tata z (na oko) 7-8 letnim synem. „Spędzają” razem wolny czas. „Spędzają” bo wygląda to tak, że syn w ogóle sobie nie radzi z grą, a ojciec zamiast syna uczyć, instruować, motywować, przerzywa własne nieudane rzuty, przeklinając i denerwując się, a na syna nie zwraca uwagi- i tak przez 1,5h. Czy to było efektywne? Wątpię!

No właśnie czasem nam się wydaje, że spędzamy czas z dziećmi a tak na prawdę robimy swoje a dziecko gdzieś tam tylko siedzi koło nas. My raczej staramy się efektywnie spędzać razem czas. Często razem jedziemy na basen albo paintball i zawsze ten kontakt z dzieckiem wygląda zupełnie inaczej niż przed TV w salonie. W ten weekend planujemy wpaść tutaj. Bardzo ciekawe miejsce, polecam!

Ja się staram jak najwięcej czasu spędzać z dzieckiem, ale nie zawsze się da.

Ja staram się spędzać nie tylko czas z dzieckiem ale z całą rodziną wspólnie i nie ma dla mnie nzaczenia czy to jakościowo czy ilościowo…ma być to miły i przyjemny czas.

Poruszam podobne tematy na moim blogu. Zapraszam http://www.artquest.pl/

Myślę, że liczy się zarówno jakość i ilość. Ważna jest przede wszystkim sama obecność rodziców. Polecam stronę: http://www.studia-czestochowa.edu.pl

wiola harbat
    Participant

zdecydowanie najważniejsza jest jakoś spędzanego czasu z dzieckiem. Można cały dzień siedzieć przed telewizorem a dziecko obok nas ale to nie jest zbyt dobry sposób na spędzanie czasu z dzieckiem

Przedstawiamy1 wpisów (z8 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.