6atek w szkole

Strona główna » Temat » 6atek w szkole

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka 6atek w szkole

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Autor
    Wpisy
    patrycjusz
    Participant

Witajcie. Tyle było o tym w TV, a jakoś nie miałem okazji merytorycznie podyskutować np. z innymi rodzicami o posyłaniu dzieci wcześniej do szkoły. Chyba zawsze tak jest – że problem rozbija się, a osoby zainteresowana, nie mają możliwości nawet podyskutować 9pomijam debaty stricte polityczne, których celem jest tylko bicie piany). Ale do rzeczy… co myślicie o rządowym planie? Ja Wam powiem, że mi się wydaje iż moje dziecko jest w pełni gotowe do pójścia do szkoły. A przyjrzałem się wszystkim (bez mała) zarzutom organizatorom akcji Ratuj maluchy. Bylem osobiście w szkole, przeglądałem podręczniki dla sześciolatków (http://www.wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne/5-6-latki/ i jestem za. Moim zdaniem ten rok to duża szansa, ale nie musi to być reguła. Ciekaw jestem Waszych opinii.

Moje bliźniacze dzieci właśnie skończyły siedem lat i pierwszą klasę. Dziś mogę powiedzieć: to była dobra, bardzo dobra decyzja. Świetnie sobie poradziły, stały się szybko doroślejsze (po dwóch miesiącach już było widać różnicę zachowań, odpowiedzialności, priorytetów), dobrze się uczą. Jeśli więc oceniacie, że Wasze dziecko dorosło do szkoły, nie miejcie wątpliwości. Warto tylko wybrać szkołę z małymi klasami i dbać o dobry własny kontakt z wychowawcą. Trzeba mieć jeszcze świadomość, że zapewnienia dyrekcji i nauczycieli o specjalnym organizowaniu lekcji (nie 45 minut, a gry i zabawy w trakcie, siedzenie na dywanie itp) oraz specjalne tempie dla młodszych trwa około dwa tygodnie września. Potem jest „normalna” szkoła. Pozdrawiam Was bardzo, Beata

Wbrew pozorom moje dziecko te sobie dobrze poradziło, co prawda wymagało to mojego dużego wsparcia ale teraz nie żałuje decyzji puszczenia go do szkoły w wieku 6 lat 🙂

Polecam http://www.adamjaroslaw.com.pl/

Przedstawiamy1 wpisy (z3 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.