Reply To: Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna?

Strona główna » Reply » Reply To: Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna? Reply To: Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna?

#3902

Zgadza się. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. I to bardzo zależy od szkoły. My nie mieliśmy szczęścia 🙁 a wybraliśmy tę szkołę, bo była najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Nasza szkoła okazała się nieudolną i nastawioną na zysk firmą. Chęć przypodobania się jednym rodzicom i ignorancja drugich to rzecz niewybaczalna. Dziecko i uczeń to pozycja drugoplanowa.
Ja też się zastanawiam, jak niektóre placówki niepubliczne jeszcze j25kcjonują. Wg mnie rodzice późno reagują i nie mają narzędzi kontroli. Wystarczy im, że dziecko w miarę dobrze się uczy, ma dużo zajęć z j. angielskiego i nie narzeka, bo ma fajnych kolegów w klasie. Ciekawi mnie, czy jest jakiś organ nadzorujący szkoły niepubliczne i sprawdzający ich jakość, sposób zarządzania, ekonomikę działania, ofertę pozalekcyjną, etc. Kuratorium, z tego co wiem, umywa ręce od wszystkich problemów. Ważne jest tylko, żeby szkoły trzymały się programu, a o to chyba nie jest trudno…