Reply To: Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna?

Strona główna » Reply » Reply To: Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna? Reply To: Jaka szkoła: publiczna czy niepubliczna?

#3909

Namawialiśmy naszego syna do niepublicznego gimnazjum, gdyż uważamy, że jest to najbardziej niebezpieczny okres w rozwoju dziecka i należy tutaj szczególnie zadbać o „dobre warunki” tj. np. małe klasy, lepszą ochronę dzieci. Obawiam się buntu, przedwczesnej chęci spróbowania dorosłego życia, chęci zaimponowania kolegom, głupst, które mogą przyjść do głowy i towarzystwa. Niewielkie środowisko szkoły niepublicznej wg mnie mogłoby trochę osłabić moje obawy. Więc to nie jest tak, że jestem przeciwna szkołom niepublicznym, jestem bardzo za, ale za szkołami z „misją”.
Prawdę mówiąc, jestem przeciwna reformie gimnazjalnej, wyrzuceniu dzieci z ich naturalnego środowiska w trudnym, początkowym okresie dojrzewania i umieszczeniu ich albo w molochach gimnazjalnych (bo jak nazwać szkołę w której klas pierwszych gimnazjalnych jest 10?) lub „gimnazjo-liceach”. Dodatkowo przyśpiesza się wybór szkoły i zazwyczaj dzieci wybierają szkołę spoza rejonu, a lepszą, bo potem muszą się dostać do dobrego liceum. Myślę, że założę kolejny wątek na forum dotyczący reformy gimnazjalnej. Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii.