Reply To: czy do przedszkola?

Strona główna » Reply » Reply To: czy do przedszkola?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka czy do przedszkola? Reply To: czy do przedszkola?

#3209

W takim razie „od września” to zły pomysł. Sprobuj się umówić w przedszkolu, żeby przyjęli dziecko od października lub listopada. We wrześniu jest najwięcej dzieci, które są nowe. Zazwyczaj pierwsze rozstania z rodzicami są płaczliwe, a jeszcze w szatni dzieci dodatkowo się nakręcają wzajemnie. Bo jeżeli jedno płacze, to drugie (chociaż nie ma takiego zamiaru) też zaczyna płakać. Lepiej poczekać aż to się uspokoi i większość dzieci już się przyzwyczai. Tymczasem możesz od czasu do czasu odwiedzać przedszkole w porze popołudniowej, kiedy dzieci np. bawią się na placu zabaw.
Moja córka ma 2,5 roku i rozpocznie przygodę przedszkolną od stycznia. Ale już byłyśmy w przedszkolu, zapoznała się z miłymi paniami, pobawiła z dziećmi i parę razy byłyśmy na placu zabaw. Już teraz opowiadamy sobie często jak tam jest w tym przedszkolu i jak to będzie jak zostanie z dziećmi i ciociami. Tak samo robiłam wcześniej z synami i nasze „wizualizacje” zadziałały bardzo pozytywnie:-)
Ty też nie możesz się tego bać. Dziecko doskonale wyczuwa nastroje rodzica. I nie rezygnuj ze wszystkiego dla swojego dziecka. To nigdy nie jest dobre. Jesteśmy rodzicami po to, żeby nasze dzieci wspierać, a nie wyręczać z „życiowych wyzwań”. Twoje dziecko na pewno sobie poradzi w nowym otoczeniu. Trzymam za Was kciuki!